Transport materiałów sypkich należy do najpopularniejszych usług transportowych. Fachowo nazywają się „dry bulk cargo”, czyli „suche ładunki masowe”; odznaczają się dużą wrażliwością na warunki atmosferyczne oraz na ogólne warunki przewozu. Dlatego też spedycja materiałów sypkich jest zadaniem, które powierzyć należy specjalistom dysponującym nie tylko odpowiednio przygotowaną flotą, ale i doświadczeniem, które ustrzeże nas przed kosztownymi błędami.

Materiały sypkie stanowią gros potrzebnych w codziennym życiu surowców i półproduktów, a zaliczają się do nich między innymi piasek, cement, wapno, ziemia, pasze, zboża i ziarna oraz mąka. Najczęściej są one przewożone luzem lub są pakowane w worki (papierowe, z tworzyw sztucznych, z juty lub lnu), jak również beczki, skrzynie i kontenery. Rodzaj opakowania dobierany jest oczywiście do rodzaju przewożonego towaru.

Dzięki wieloletniej pracy w sektorze rolniczym, transport materiałów sypkich nie ma przed nami tajemnic, a zdobyte doświadczenie pozwala nam na wywiązanie się z powierzonych zadań kompleksowo oraz fachowe doradztwo.